• Charakteristika školy

•      Cirkevná základná škola Žofie Bosniakovej sídli v centre mesta, vedľa farského kostola sv. Štefana Prvomučeníka a farského úradu mesta Šurany na Námestí hrdinov 6. Pozemok i budova školy je majetkom rímsko-katolíckej Cirkvi, ktoré spravuje vdp. dekan Štefan Vícen. Riaditeľom školy je v súčasnosti Mgr. Jozef Hlavatý.

Vzhľad farského kostola a budovy školy (pravdepodobne koniec 19. storočia, autor neznámy)

Hlavnou prioritou školy je poskytovanie kvalitného vzdelávania a zodpovednej výchovy v duchu katolíckej viery a morálky. Veľký dôraz kladieme na správnu hodnotovú orientáciu žiakov resp. aby naši žiaci boli nielen vzdelaní ale aj dobrí a slušní ľudia.

Vzhľad farského kostola a budovy školy (pravdepodobne niekedy medzi rokmi 1939 až 1945, pohľadnica vo vlastníctve CZŠ Šurany)

Hlavné priority Cirkevnej ZŠ Žofie Bosniakovej:

• zodpovedná výchova v duchu katolíckej viery a morálky
        • kvalitné vzdelanie pre život a dobrá príprava pre štúdium na strednej škole
        • správna hodnotová orientácia
        • komunikačná zručnosť v cudzích jazykoch
        • snaha o zdravé životné prostredie a svoje zdravie
        • výchova k tolerantnosti, slušnosti, spolupatričnosti a rešpektovaniu inakosti v zmysle zdravotných obmedzení, farby, pleti, kultúry, náboženstva...
        • individuálny prístup učiteľa k žiakovi
        • zážitkové vyučovanie pre život
        • podpora charitatívneho zmýšľania
        • rozvoj prosociálneho správania sa a empatického prístupu k druhým ľuďom